Skip to content Skip to footer
Pomáháme rodinám a přátelům uctít jejich blízké

POHŘEBNÍ SLUŽBA

Vevera s.r.o.

NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA 24/7

Kdo se nebojí života,
nebojí se ani smrti.

Arthur Shopenhauer

Pokud nevíte, jak postupovat v případě úmrtí osoby blízké, přečtěte si tyto užitečné informace nebo nám zavolejte do pohřební služby v Jihlavě na telefon číslo 605 707 528 nebo 567 307 313. Budeme Vám nápomocni.

Při úmrtí doma je nutné zavolat lékaře záchranné služby, nebo praktického lékaře. Ten zesnulého prohlédne a následně vystaví „List o prohlídce zemřelého“. Originál posílá lékař na matriku, první kopie je pro pozůstalé a druhá kopii se předá pohřební službě při převozu.

Jakmile lékař vystaví doklady volejte pohřební službu, která zajistí převoz zesnulého. U naší pohřební služby pro převoz používáme převozní rakev. Od našich pracovníků můžete očekávat profesionální, slušný a hlavně citlivý přístup.

Pokud zesnulého odvezla jiná než Vámi vybraná pohřební služba, nejste v žádném případě povinni u ní sjednat kremaci / pohřeb. Můžete se sami rozhodnout, které pohřební službě dáte svou důvěru.

Při úmrtí ve zdravotnickém zařízení nebo ústavu sociální péče „List o prohlídce zemřelého“ vystaví ošetřující lékař a poté Vás zařízení o úmrtí vyrozumí. Potom můžete kontaktovat naši pohřební službu a my Vám ochotně poradíme ohledně dalšího postupu nebo můžete rovnou přijít do kanceláře pohřební služby s následujícími doklady.

 • OP objednavatele zesnulého
 • OP zesnulého
 • Kartička zdravotní pojišťovny (pokud je k dispozici)
 • Rodný list a oddací list (pokud je k dispozici)
 • U dětí zesnulých před 15 rokem rodný list a OP obou rodičů
 • OP objednavatele
 • OP zesnulého
 • Kartička zdravotní pojišťovny (pokud je k dispozici)
 • Rodný list a oddací list (pokud je k dispozici)
 • U dětí zesnulých před 15 rokem rodný list a OP obou rodičů
Doklady / matrika / notář:

Občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny zemřelého předáte pohřební službě. Tyto doklady budou předány s námi vystavenými podklady na matriku podle místa úmrtí. Na základě těchto dokladů matrika vystaví Úmrtní list, který pošle doporučeně (do čtyř týdnů) na adresu objednavatele. V některých případech OP a kartičku zdravotní pojišťovny pošle na matriku nemocnice nebo Domov pro seniory.

Starobní důchod odhlásí matrika na Okresní správě sociálního zabezpečení. Ostatní dávky (invalidní důchod, dávky bezmocnosti atd.) musí pozůstalí odhlásit sami. Dále matrika odhlásí zemřelého v místě trvalého bydliště a na zdravotní pojišťovně.  O  vdovský  důchod  můžete  zažádat  na  OSSZ  s následujícími doklady: OP žadatele, úmrtní a oddací list, pokud jsou oba manželé důchodci, připojují se k žádosti poslední důchodové výměry. Žádost o vdovský, ev. sirotčí důchod po zemřelém, který byl pracující, sepisuje jeho zaměstnavatel. Pohřebné může žádat osoba, která vypravila pohřeb nezaopatřenému dítěti, nebo osobě, která byla rodičem nezaopatřeného dítěte a to za podmínky, že zemřelá osoba měla ke dni úmrtí trvalý pobyt na území ČR. Příjem rodiny se nezjišťuje.

Matrika předá kontaktní údaje na objednavatele Okresnímu soudu, který je předá příslušnému notáři podle posledního trvalého bydliště zemřelého.                                            Notář Vás zkontaktuje sám ohledně dědického řízení (cca. za 2-4 měsíce).

Notáři:

JUDr. Ing. Jiří Lorenčík, Husova 1643/26, Jihlava, tel: 720 125 128 (úmrtí – 1. až 7. den v kalendářním měsíci – místo trvalého pobytu Jihlava) a dále Bílý Kámen, Boršov, Cejle, Dolní Cerekev (Nový Svět, Spělov), Dudín, Dušejov, Dvorce, Hodice, Hojkov, Hubenov, Hybrálec, Ježená, Kalhov, Kostelec, Milíčov, Mirošov (Jedlov), Opatov, Plandry, Rantířov, Rohozná, Smrčná, Šimanov, Třešť (Buková, Čenkov, Salavice), Ústí, Větrný Jeníkov, Vyskytná nad Jihlavou (Hlávkov, Jiřín, Rounek), Zbilidy a Zbinohy.

JUDr. Jaroslava Trojanová, Farní 4, Jihlava, tel: 567 301 744 (úmrtí – 8. až 22. den v kalendářním měsíci – místo trvalého pobytu Jihlava) a dále Brtnice (Dolní Smrčné, Jestřebí, Komárovice, Malé, panská Lhota, Přímělkov, Příseka, Střížov, Uhřínovice), Cerekvička-Rosice, Čížov, Dlouhá Brtnice, Malý Beranov, Otín, Puklice (Petrovice, Studénky), Rančířov, Stonařov (Sokolíčko), Suchá (Beranovec, Prostředkovice) a Vílanec (Loučky).

JUDr. Ivanka Parkanová, Mrštíkova 17, Jihlava, tel: 604 263 418 (úmrtí – 23. až 27. den v kalendářním měsíci – místo trvalého pobytu Jihlava) a dále Arnolec, Bítovčice, Brzkov, Dobronín, Dobroutov, Jamné (Lipina), Jersín, Kamenice (Kamenička, Řehořov, Vržanov), Kamenná, Kozlov, Luka nad Jihlavou, (Otín, Předboř, Svatoslav), Měšín, Meziříčko, Nadějov, Polná (Hrbov, Janovice, Nové Dvory, Skrýšov), Rybné, Stáj, Střítež, Velký Beranov (Bradlo, Jeclov), Věžnice, Vežnička, Vysoké Studnice, Záborná, Zhož a Ždírec.

JUDr. Jana Pavlincová, Benešova 8, Jihlava, tel: 567 301 308 (úmrtí – 28. až 31. den v kalendářním měsíc – místo trvalého pobytu Jihlava) a dále Batelov (Bezděčín, Lovětín, Nová ves, Rácov), Bohuslavice, Borová, Černíč (Myslůvka, Slaviboř), Dolní Vilímeč, Doupě, Dyjice (Dolní Dvorce, Dyjička, Stranná), Hladov, Horní Dubenky, Horní Myslová, Hostětice (Častkovice), Jezdovice, Jihlávka, Jindřichovice, Kaliště (Býkovec), Klátovec, Knínice (Bohusoudov), Kostelní Myslová, Krahulčí, Krasonice, Lhotka, Markvartice, Mrákotín (Dobrá Voda, Praskolesy), Mysletice, Mysliboř, Nevcehle, Nová Říše, Olšany, Olší, Ořechov, Panenská Rozsíčka, Panské Dubenky, Pavlov (Bezděkov, Stajiště), Radkov, Rozseč, Růžená, Řásná, Řídelov, Sedlatice, Sedlejov, Stará Říše (Nepomuky), Strachoňovice, Svojkovice, Švábov, Telč (Studnice, Třeštice), Urbanov, Vanov, Vanůvek, Vápovice, Volevčice, Vystrčenovice, Zadní Vydří, Zdeňkov,  Zvolenovice a Žatec.

Oblečení:

Oblečení pro zesnulého přineste do kanceláře pohřební služby – boty se nedávají (případně oblečeme zesnulého do rubáše námi dodaného).

Kremace:

Kremace civilní – rozloučení v obřadní síni krematoria Lesnov Jihlava s civilním řečníkem.

Kremace církevní – rozloučení v obřadní síni krematoria Lesnov Jihlava s panem farářem.

V kanceláři pohřební služby se dozvíte veškeré podrobnosti a domluvíte veškeré detaily – termín kremace, rakev, kytice (živé, umělé i zápůjční), parte (tisk ihned v kanceláři), oznámení do Jihlavských listů atd..

Smuteční projev (tiskopis, který dostanete při vyřizování v naší kanceláři a doma si ho v klidu vyplníte – základní a osobní údaje, které chcete, aby zazněli při obřadu, koníčky, záliby atd.), si vezmete sebou do krematoria (30 minut před obřadem). V čekárně pro pozůstalé si Vás vyzvedne paní obřadnice – smuteční projev s Vámi projde a domluvíte hudbu. Projev si můžete napsat i sami pokud budete chtít. Běžně mluví řečník (zaměstnanec krematoria), ale řečník může být i někdo z rodiny nebo pan farář (církevní rozloučení).

Hudba – při vstupu  do  obřadní síně hraje varhaní sólo a poté 3 nebo 5 skladeb. Může být živá nebo reprodukovaná. Hudbu můžete vybrat těsně před obřadem nebo si můžete v galerii prohlédnout seznam skladeb.  Pokud zde nenajdete skladbu, kterou si přejete, můžete si ji donést na USB disku (formát mp3).

Výstav zemřelého je dle zákona možný do 7 dnů od data úmrtí. Koná se před samotným obřadem, v místnosti k tomu určené za sklem – ten kdo má zájem se na svého nejbližšího naposledy podívat musí přijít cca o 20 minut dříve. Pokud Vám kytice zajišťuje pohřební služba nemusíte se o nic starat, kytice budou nachystány v obřadní síni. Pokud máte vlastní kytice musíte je dovézt do krematoria hodinu předem. Kytice se po obřadu likvidují (včetně kytice na rakev). Pokud si chcete kytice odvézt tak kytice na zemi si vezmete hned po obřadu, kytici z rakve Vám sundají a předají bokem.

[wp_colorbox_media url=“http://pohrebnisluzby.smj.cz/html/prohlidky/krematorium_FL.html“ type=“iframe“ hyperlink=“Virtuální prohlídka krematoria“]

Kremace  v  malé  obřadní  síni

Kremace  v  malé  obřadní  síni  je  civilní  rozloučení  v úzkém rodinném kruhu (cca 10 lidí) s hudbou. Není zde řečník. Malá obřadní síň, rakev je umístěna za sklem.

Pohřeb:

Pohřeb – církevní mše s panem farářem v kostele s uložením zesnulého do hrobu.

Rozloučení církevní – církevní  obřad s panem farářem v kostele nebo kapli s uložením do země (je možné i následné zpopelnění bez obřadu).

Rozloučení civilní – civilní obřad s řečníkem v kapli na ústředním hřbitově s uložením do země (je možné i následné zpopelnění bez obřadu).

Naše pohřební služba se Vám pokusí těžké chvíle ulehčit a zajistí vše potřebné. Domluvíme termín pohřbu u pana faráře, zajistíme Vám vykopání hrobu našimi certifikovanými hrobníky. Můžeme domluvit kameníka na odkrytí krycích desek, hudbu popř. varhany do kostela a nosiče. V kanceláři kde domluvíme veškeré detaily, si vyberete – rakev, kytice a parte (tisk ihned v kanceláři).

Pracovníci pohřební služby přijedou do kostela cca 30 minut před obřadem. Rakev donesou do kostela sami a naaranžují kytice. Výstav se koná před samotným obřadem, ten kdo má zájem se na svého nejbližšího naposledy podívat musí přijít o něco dříve. Je možné i otevření rakve pro nejbližší příbuzenstvo a poté rakev hned zavřít. Nosiči jsou čtyři, můžou to být pracovníci pohřební služby, rodinný příslušníci nebo část rodina a část pohřební služba – toto je potřeba upřesnit v kanceláři.

Zajistíme Vám hudbu, která může hrát před obřadem a po obřadě v kostele, nebo jen po obřadě při konduktu (smuteční průvod za rakví). Hudbu si můžete zajistit i sami.

Pracovníci pohřební služby jsou Vám po celou dobu pohřbu k dispozici a můžete je požádat o jakoukoli pomoc nebo radu.

Rozloučení v kapli:

Církevní rozloučení – obřad s panem farářem v kapli na Ústředním hřbitově v Jihlavě se zpopelněním bez obřadu nebo uložením do hrobu.

Civilní rozloučení – smuteční obřad s řečníkem v kapli na Ústředním hřbitově v Jihlavě se zpopelněním bez obřadu nebo s uložením do hrobu.

Naše pohřební služba se Vám pokusí těžké chvíle ulehčit a zajistí vše potřebné. Zamluvíme termín v kapli,  domluvíme řečníka nebo pana faráře, zajistíme hudbu nebo varhany a nosiče. V kanceláři kde domluvíme veškeré detaily, si vyberete – rakev, kytice a parte (tisk ihned v kanceláři).

Pracovníci pohřební služby přijedou do kaple cca 30 minut před obřadem. Rakev donesou do kaple sami a naaranžují kytice. Výstav se koná před samotným obřadem, ten kdo má zájem se na svého nejbližšího naposledy podívat musí přijít o něco dříve. Je možné i otevření rakve pro nejbližší příbuzenstvo a poté rakev hned zavřít. Nosiči jsou čtyři, můžou to být pracovníci pohřební služby, rodinný příslušníci nebo část rodina a část pohřební služba – toto je potřeba upřesnit v kanceláři.

Zajistíme Vám hudbu (reprodukovaná nebo varhany), která může hrát před obřadem (cca 10-15 minut), poté hrají 3 skladby dle Vašeho výběru při samotném obřadu, 1 skladba při vynášení  rakve.

Poté se rakev odveze do krematoria Lesnov ke zpopelnění bez obřadu nebo k uložení do hrobu.

Pracovníci pohřební služby jsou Vám po celou dobu k dispozici a můžete je požádat o jakoukoli pomoc nebo radu.

Zpopelnění bez obřadu:

Jedná se pouze o zpopelnění bez provedení smutečního obřadu v obřadní síni. Na přání pozůstalého je možné zjistit čas provedení zpopelnění v přesně stanovenou hodinu.

Urna s popelem:

Objednavatel obdrží s fakturou Doklad o zpopelnění. Urnu je možné vyzvednout po zaplacení faktury v kanceláři pohřební služby. K vyzvednutí urny je oprávněn pouze objednavatel kremace, který zároveň předkládá občanský průkaz, nebo po dohodě jiná pověřená osoba. Popel se předává v plastové urně. Uložení je prvních 6 měsíců zdarma. Po té je účtován jednorázový poplatek 500,- Kč. Urnu je možné uložit v kolumbáriích, urnových sklípcích, nebo hrobech. Uložení urny je povinné nahlásit na správě hřbitova, kde se urnu ukládá. Urnu s ostatky Vašeho blízkého můžete uložit i jinde, třeba také u Vás doma. Popel zesnulého je možné také rozptýlit.

Rozptyl nebo Vsyp popela:

Pokud nemáte hrob můžete využít službu Rozptyl nebo Vsyp popela. Termín a datum rozptylu / vsypu s účastí Vám bude písemně oznámen. Rozptyl nebo vsyp je možné provést jen od jara do podzimu.

V určenou hodinu se dostavíte do Krematoria Lesnov na Rozptylovou / vsypovou loučku, kde na Vás bude čekat obřadník. Zde proběhne krátké rozloučení (cca 10min).

Vsyp s účastí – popel je uložen do jamky, která je označena štítkem. Na stejné místo můžete udělat další vsyp dalšího rodinného příslušníka. Na místě se podepisuje smlouva o nájmu jamky, která zaručuje, že zde nebude proveden jiný vsyp.

Rozptyl s účastí – popel je rozptýlen na rozptylovou loučku s Vaší účastí. Rozptyl bez účasti provedou pracovníci krematoria Lesnov bez Vaší účasti. U rozptylové loučky je kamenná deska, kde je možné nechat napsat jméno zesnulého, který je rozptýlen na loučce.

Sjednání kremace / pohřbu u Vás doma:

Každý, i ten nejobyčejnější, ve svém životě osamocený člověk, si zaslouží naší úctu a pokoru při jeho důstojném vyprovázení na jeho poslední cestě.

Péče našeho profesionálního personálu je věnována především rodině. Proto Vám nabízíme pomoc formou sjednání pohřbu u Vás doma – přímo v rodině.

Tuto službu je možné kdykoliv objednat na naší stálé telefonní lince 603 452 119  nebo 605 707 528.

Z našich zkušeností je ale zřejmé, že sjednávání kremace nebo pohřbu v prostorách, kde zemřel Váš blízký, je pro pozůstalé velice psychicky náročné. Proto je dobré zvážit, zda pro Vás bude jednodušší sjednávání doma nebo v naší kanceláři.

 • Cam Granito s.r.o., Rantířovská 91, Jihlava Tel.: 604 647 004 www.camgranito.cz
 • Ústřední hřbitov Jihlava Tel.: 606 937 161
 • Kamenosochařství Hlávka, Luka nad Jihlavou Tel.: 723 213 015
 • Batelov Čech Tel.: 731 900 579
 • Brtnice Vysočanka Tel.: 606 749 463
 • Nové Město Vencelides Tel.: 723 452 775
 • Polná Suchý Tel.: 721 212 405
 • Restaurace u Lyžaře, Hybrálec 37, Tel.: 567 316 866 • www.ulyzare.cz
 • Restaurace Dělnický dům, Jihlava, Žižkova 1696/15, Tel.: 724 990 055 • www.delnak.cz
 • Restaurace The Legends, Jihlava, Husova 26, Tel.: 608 100 554  • www.the-legends.cz
 • Restaurace Zezulkárna, Jihlava, Stamicova 1013/2, Tel.: 774 882 896  • www.zezulkarna.cz
 • Restaurace U Berana, Velký Beranov 231, Tel.: 608 100 554   • www.uberana.cz
 • Restaurace U Golema, Rantířov 104, Tel.: 774 882 896 • www.ugolemarantirov.cz
 • Foto Göfh, Jihlava, Masarykovo nám. 36, Tel.: 603 762 955
Spolek přátel žehu:

V případě pojištění můžete žádat o proplacení kremace nebo pohřbu na jakékoliv pobočce České pojišťovny nebo  písemně na adrese: Spolek přátel žehu, Revoluční 1546/24, 110 00 Praha Nové Město, Tel.: 222 315 868. Pojišťovna posílá plnění přímo žadateli.

K žádosti je potřeba doložit: Smlouva, OP žadatele, úmrtní list, faktura za pohřeb / kremaci a doklad o zaplacení.

Památeční sklo se zataveným popelem zesnulých.

Památeční sklo je vytvořeno spojením vysoce kvalitního křišťálu a malého množství popela zesnulého, který je zataven přímo do skla při samotné výrobě. Kombinací jemného dekorování a popela vzniká neobyčejně krásný a jedinečný úkaz, který zvěčňuje vzpomínku na život blízké osoby. V naší pohřební službě Vám zajistíme objednávku památečního skla. Níže můžete kliknout na užitečné odkazy a náhledy s fotografiemi.

  PAMÁTEČNÍ SKLO

  URNY

  LASER PORTRÉT

  VZPOMÍNKOVÉ DIAMANTY

  VIDEO – VÝROBA PAMÁTEČNÍHO SKLA

 

 

Pojištění pohřbu Pieta

Pojištění usnadní pozůstalým starosti s finančními prostředky na vypravení pohřbu.

Co získáte

 • Pojištění usnadní pozůstalým starosti s finančními prostředky na vypravení pohřbu
 • Pojištěný má jistotu, že vložené peníze budou skutečně použity na vypravení pohřbu
 • Pokud skutečná výše nákladů na pohřeb nedosáhne sjednané pojistné částky, zbylé prostředky vyplácí pojišťovna obmyšlenému
 • Prostředky uložené v pojišťovně se zhodnocují garantovaným úrokem
 • Dohodnete-li si předem podobu pohřbu s pohřebním ústavem, je umožněno nastavit přednostní výplatu plnění ve prospěch určeného pohřebního ústavu

VÍCE ZDE

Pojištění hrobů a náhrobků:

Jen stěží existuje smutnější situace, něž když při příchodu na hřbitov naleznete místo odpočinku svých nejbližších poničené. Živel, zloděj či vandal mohou napáchat velké škody a tím Vám způsobit mnoho nepříjemností a zasáhnou i Vaše „peněženky“. V těchto situacích Vám pomůže pojištění České pojišťovny, které se vztahuje na náhrobek, hrobku a všechny pevné součásti. Pojistit lze i desku nebo sklo v kolumbáriu. Pojištění se naopak nevztahuje na květinovou výzdobu, volně položené svíčky apod.

Jaká rizika pojištění kryje:

 • pád stromu, větve, stožáru apod.
 • vichřici nebo krupobití
 • odcizení věcí – demontáž, odlomení apod.
 • vandalismus – úmyslné poškození nebo zničení, např. ulomení
 • 15 dalších nepředvídaných rizik
 • poškození zabudovaného skla

 

Cena pojištění:

Při hodnotě náhrobku do 50 000 Kč zaplatíte 300 Kč ročně.

Kde sjednat pojištění:

V každé kanceláři České pojištovny nebo přes obchodního zástupce České pojištovny – Emilie Kolaříková 728 248 943.

Poslední přání:

Neumíráme tak, jak bychom si přáli.
A je to hlavně proto, že o tom s nikým nemluvíme…

Možnost sdělit své pocity o posledním rozloučení může být velmi úlevné pro nás, i naše okolí. To platí hlavně pro ty z nás, kteří již nikoho blízkého nemají a trápí je myšlenka, co s nimi po jejich smrti bude.

Naše pohřební služba Vám pomůžeme sestavit seznam posledních přání a vyslovit tak svoje představy o konci. Vše bude právně ošetřeno a zabezpečeno, o zneužití těchto informací nemusíte mít žádné obavy.

Předsjednat si můžete druh obřadu, místo uložení, hudbu, květiny, vzhled parte a další podrobnosti smutečního rozloučení.

Veškeré dotazy a možnosti s Vámi rádi a ochotně probereme v naší kanceláři, nebo na tel. čísle 605 707 528.

V případě zájmu můžete  pro inspiraci navštívit tento odkaz: Poslední přání

Informační povinnost o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

Ve smyslu a podle ustanovení zákona § 14, § 20 až § 20za zák. 364/1992 Sb., o ochraně spotřebitele ve znění předpisů pozdějších, s odkazem na občanský zákoník č. 89/2012 Sb. se poskytuje klientu tato

INFORMACE o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů
 • (1) Prodávající informuje spotřebitele jasným, srozumitelným a snadno dostupným způsobem o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, který je pro daný typ nabízeného, prodávaného, poskytovaného nebo zprostředkovaného výrobku nebo služby věcně příslušný. Informace musí zahrnovat též internetovou adresu tohoto subjektu, kterým je Česká obchodní inspekce – www.coi.cz. Jestliže prodávající provozuje internetové stránky, uvádějí se tyto informace i na těchto internetových stránkách.
 • (2) V případě sporu mezi spotřebitelem a prodávajícím, který se nepodařilo mezi stranami urovnat přímo, poskytne prodávající spotřebiteli informace uvedené v odstavci 1 v listinné podobě nebo na jiném trvalém nosiči dat.“

 

Copyright © 2024 RV Pohřební služba Vevera s.r.o. • Všechna práva vyhrazena